Zdrowy tryb życia – jakie nawyki w sobie wykształcić, by cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości?

Zdrowy tryb życia – jakie nawyki w sobie wykształcić, by cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości?

12 czerwca 2021 0 przez Joanna Dynerowicz

Zdrowy tryb życia – jakie nawyki w sobie wykształcić, by cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości?

Zdrowy tryb życia to zbiór sytuacji, do których każdy powinien dążyć. Jakie nawyki są z pożytkiem dla zdrowia, a jakie trzeba bezwzględnie wykorzenić? Jak się odżywiać? Jakie sporty uprawiać? Jak zachować higienę psychiczną?

Zdrowy tryb życia to nie tylko zdrowe odżywianie, właściwy styl snu oraz aktywność fizyczna. To także prawidłowe myślenie o sobie i swojej psychice. Psychologowie podają, że cztery nawyki mające znaczny wpływ na nasze samopoczucie są: a) wiara b) praca c) miłość d) radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Zdrowe odżywianie polega na wykluczeniu produktów zawierających sztuczne substancje, konserwanty czy tłuszcze trans. Zdrowe odżywianie to składnik prawidłowego stylu życia oraz podstawa dobrego samopoczucia. W dalszych akapitach dowiesz się więcej o tym jak sobie radzić ze stresami i objadać się w sposób zdrowotny.

Kliknij koniecznie na pozycjonowanie stron cennik. Specjalista pomoże twojej firmie zaistnieć w wyszukiwarkach internetowych.

Najgorszym sposobem na pokonanie stresu jest objadanie się, który bardzo szybko prowadzi do niebezpiecznej dla zdrowia otyłości. W zdrowy sposób można objadać się porcjami świeżych warzyw, ponieważ są niskokaloryczne i bogate w różnorodne składniki odżywcze, witaminy itp. Z owocami należy bardziej uważać – wiele z nich jest dość lub bardzo tuczących, jak np. banany czy winogrona. .

Otyłość to najpoważniejszy problem, z jakim się spotyka większość ludzi w naszym społeczeństwie. Aby temu zapobiec konieczne jest regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych oraz ograniczanie ilości czasu spędzonego przed ekranem telewizora (do 20 minut dziennie). Należy tak samo unikać zbyt długiego siedzenia przed komputerem, ponieważ promieniowanie z ekranu niszczy nam wzrok. Siedząc przy komputerze krzywimy także kręgosłup i blokujemy swobodne krążenie krwi w organizmie.

Najlepszym sposobem na pokonanie stresu jest aktywność fizyczna, czy to sport czy uprawianie ogrodu, pozwalające się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Jeżeli palimy papierosy, trzeba bezwzględnie rzucić ten bardzo niebezpieczny nałóg, prowadzący do groźnych chorób, m.in. nowotworowych i układu krążenia. Należy regularnie robić wskazane badania lekarskie i nie unikać kontaktu z ośrodkiem zdrowia w razie choroby.

Podążając za powyższymi radami, zachowacie zdrowie do późnej starości. Podstawa to zdrowe odżywianie i uprawianie sportu lub inna aktywność fizyczna. Należy unikać stresu i papierosów. Niebezpieczne jest też kompulsywne jedzenie i picie alkoholu na poprawę nastroju.